Protokół nr 41/06
z posiedzenia Komisji Społecznej w dniu 25 maja 2006 r.

Porządek obrad:

  1. Zapoznanie się z harmonogramem imprez kulturalno-rekreacyjnych, proponowanym naszym mieszkańcom przez Gminny Ośrodek Kultury w okresie wiosenno-wakacyjnym.
  2. Informacja o bieżącej działalności Gminnego Ośrodka Kultury.
  3. Sprawy bieżące.

Przewodniczący otworzył posiedzenie komisji, przywitał zebranych oraz przedstawił porządek obrad. Przewodniczący podziękował pani dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury za całość działalności Gminnego Ośrodka Kultury. Pani dyrektor przedstawiła kalendarz imprez. W GOK-u odbyły się m.in. konkurs wypieków, "Złoty Kłos", "Powiat bez granic". W dniu 1 czerwca zostanie wystawione przedstawienie z okazji Dnia Dziecka przez teatr z Czech, w Kaczycach spotkanie z Policją i punktem PCK - w Kaczycach (udział wezmą szkoły, Dom Dziecka z Kończyc Wielkich oraz Szkoła Podstawowa z Kończyc Wielkich), o godz. 15 otwarcie placu zabaw na osiedlu Morcinka (plac zabaw urządziła Spółdzielnia Mieszkaniowa NOWA). 25 czerwca odbędzie się II Spartakiada Sołectw Gminy Zebrzydowice na obiekcie Spójni w Zebrzydowicach, 1-2 lipca - Wianki, konkurs "Mikrofon dla wszystkich", Nieobozowa Akcja Lato - przesunięta na sierpień, w lipcu wyjazd do Ustki, 16 - 25 lipca - warsztaty rzeźbiarsko-ceramiczne, 20 sierpnia - muzyczne wieczory zamkowe (Viva il canto), 26 lub 27 sierpnia - gminne powiatowe dożynki w Kończycach Małych, 29 września - Zlot Sokołów, II Ogólnopolski Konkurs Poetycki, w listopadzie "Małokończanie" wezmą udział w uroczystej Sesji Rady Powiatu. mikołajki, wigilijka, zabawy sylwestrowe. Z prac remontowych - wymiana okien w zamku w Zebrzydowicach, wykańczanie pomieszczeń, ogłoszony przetarg na prowadzenie kawiarenki, w zamkach odkopane fundamenty, wykonywane odwodnienie, posadzka w holu w zamku zebrzydowickim wykonana w 80%, w Kończycach Małych wymienione okna na Sali, wymalowane pomieszczenie po sklepie. Wójt Kondziołka dodał, że pomieszczenie po sklepie zostało przystosowane na potrzeby świetlicy - zrealizowano wniosek komisji społecznej.

Radny Grygierek zauważył, że należałoby zaplanować malowanie zamku i sali widowiskowej po wymianie okien.

Radny Kukuczka poruszył sprawę boiska do piłki plażowej - siatka jest bardzo zniszczona. Dobrze byłoby oddać nadzór nad boiskiem pracownikom GCI, a siatkę wypożyczać za okazaniem dowodu osobistego. Na "Turniej Lata" trzeba przygotować nowe słupki i nową siatkę. Wójt odparł, że przygotowaniami do turnieju zajmie się Pan Przemysław Lose, pracownik GCI.

Radny Grygierek zaproponował wymienić żarówki w latarniach przy Zamku w Kończycach Małych z białych na żółte. Wójt Kondziołka odparł, że na jutro zostało omówione spotkanie z przedstawicielami Koła PZW i właścicielami firmy "AN-MAR". Planowane jest czyszczenie stawu, wykonanie cypelka, na grobli chodniczek z wnękami na ławeczki - trakt spacerowy. Przymierzamy się do wykonania parkingu w miejscu wiaty z SKR. Wójt dodał, że współpraca z zagranicznymi gminami układa się dobrze. Znaczna część imprez może się odbywać, bo GOK zdobywa pieniądze zewnętrzne. Jedno boisko zostanie oświetlone - GKS "Morcinek" w Kaczycach obchodzi jubileusz. Skończone roboty na Pawilonie Sportowym w Zebrzydowicach. Klub prowadzi rozmowy pod względem wynajmu piętra - bar, pizzeria, imprezy okolicznościowe.

Przewodniczący komisji podziękował pani dyrektor GOK-u za udział w komisji.

Komisja wysunęła wniosek, aby Wójt wystąpił z pismem o uzgadnianie terminu rozgrywek ligowych z terminem imprezy "Powiat bez granic".

Komisja wytypowała następujące kandydatury do nagrody Wójta:

-   Śmieja Grzegorz - piłkarz, działacz sportowy GKS "Morcinek",
-   Perchała Ireneusz - długoletni piłkarz - KKS "Spójnia",
-   Ratajczak Sylwester - działacz sportowy UGKS "Sokół",
-   Kukuczka Grzegorz - działacz sportowy.

Komisja zaproponowała do udziału w komisji konkursowej w sprawie wyboru kandydata na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej w Kończycach Małych Pana Tadeusza Fujcika.

Przewodniczący komisji poruszył problem eternitu. Wójt odparł, że odbiór eternitu prowadzą wyspecjalizowane firmy.

Posiedzenie komisji zakończono o godzinie 1650.

Powrót

Załączniki

  • Brak załączników w dokumencie.

Metryka dokumentu

ukryj
Tytuł dokumentu:
Protokół nr 41/06 z posiedzenia w dniu 25 maja 2006 r.
Podmiot udostępniający informację:
Urząd Gminy w Zebrzydowicach
Informację opublikował:
Data publikacji:
25.07.2006 13:57
Wytworzył lub odpowiada za treść:
Data na dokumencie:
Brak
Informację aktualizował:
Data aktualizacji:
25.07.2006 13:57

Rejestr zmian dokumentu

Liczba wyświetleń dokumentu: 153